Image
21.05.2019 / 09:27 Okunma Sayısı: 223

KAYMAKAM KÜTÜK: BU GENÇLİK VARKEN DAHA NİCE YÜZYILLAR GÖRECEĞİZ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl kutlama programı kapsamında İlçemiz ortaöğretim öğrencileri arasında slogan, şiir ve kompozisyon dalında dereceye  giren öğrencilere Kaymakam Murat Kütük , Samandağ belediye başkanı Refik Eryılmaz ve İlçe Jandarma komutanı binbaşı Emrah Nergis tarafından ödülleri verildi.
Ödül töreninde gençlere hitap eden İlçe Kaymakamı Murat Kütük “ Bu gençlerimizi, bu güzel programı ve bu coşkuyu görünce Mustafa Kemal Atataürk’ün ne kadar haklı olduğunu görmüş oluyoruz. Bu gençlik varken inşallah daha nice yüzyıllar göreceğiz. Mustafa kemal hakikaten büyük bir devlet adamıydı. Mustafa Kemal, rahat bir yaşam yerine bir milletin kurtuluşu için mücadeleyi seçti. Mustafa Kemal Atataürk, Büyük bir lider ve büyük bir önderdir. Sizler gibi gençlerle birlikte olduğum için ve Samandağ’da görev yaptığım çok mutluyum. Hepinizin bayramını kutluyorum. “ dedi.
Yarışmalar sonucu Slogan dalında; Kuşalanı Anadolu Lisesi öğrencisi Aleyna Berrak , şiir dalında Kuşalanı Anadolu Lisesi öğrencilerinden İnci Keser , Kompozisyon dalında Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinden Pelin Sürmeli birinci oldu. Slogan dalında; Yüksel Acun Anadolu Lisesi öğrencilerinden Seda Oğur, şiir dalında Jan ve Suphi Beylüni Anadolu lisesi öğrencilerinden Alina Tadal ve Kompozisyon dalında; Karaçay Bedii Sabuncu Anadolu öğrencilerinden Seçil Çam ikinci oldu. Slogan dalında; Jan ve Suphi Beylüni Anadolu lisesi öğrencisi İbrahim Kudret, Şiir dalında; Özel Boğaziçi Temel lisesi öğrencisi Sıla Tut, kompozisyon dalında Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencisi Damla Dağ üçüncü oldu.

 

ARŞİV HABERLER

SOSYAL AĞLAR

ZİYARETÇİ SAYISI

91.061 kişidir.